​Ja kur Anglia ndaloi pirjen e duhanit në hapësirat e brendshme publike

Më 1 korrik të vitit 2007, pirja e duhanit në Angli ndalohet në të gjitha hapësirat e brendshme publike. Që…

Ramosaj: Nuk e kuptoj cili është motivi që të ndalet buxheti për rrugën Deçan-Plavë

Festën e Ditës së Çlirimit të Deçanit, kryetari Bashkim Ramosaj ia ka dedikuar ish-luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK)…

​Ministres serbe dhe një grupi të pelegrinëve iu ndalohet hyrja në Kosovë

Mbrëmjen e së enjtes ministres së Punës në Serbi, Darija Kisiq-Tepavçeviq nuk i është lejuar hyrja në Kosovë. Po ashtu…

Nagavci: Nuk kemi të dhëna që ndonjë fëmije i është ndaluar vijimi i mësimit për shkak të shamisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë kërkuar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, që të…

Policia ndalon tri dasma në Suharekë

Tri dasma në Suharekë janë ndaluar nga Policia e Kosovës. Kjo pasi që Qeveria e Kosovës javën që lamë pas…

2 të vdekur pas vaksinimit me AstraZeneca, Italia ndalon përkohësisht përdorimin e vaksinës

Dy persona kanë humbur jetën në Itali pasi janë vaksinuar me vaksinën AstraZeneca. Sipas mediave italiane kjo ka bërë që…

Katër vjet nga ndalimi i hyrjes së trenit serb në Kosovë

Beogradi zyrtar para katër vjetësh kishte nisur një tren drejt Kosovës, i dekoruar me flamuj serbë, me mbishkrimin “Kosova është…

Komuna e Ferizajt ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike

Edhe komuna e Ferizajt e udhëhequr nga kryetari Agim Aliu ka ndaluar përdorimin e mjeteve piroteknike. Përdorimi i mjeteve piroteknike…

Koha kur ndalohej alkooli në SHBA

99 vjet më parë, më 23 nëntor 1921, një vit e 10 muaj pas miratimit të amendamentit 18 të Kushtetutës…