Gjobiten me nga 500 euro dy persona që po kërkonin lëmoshë në Ferizaj

Dy persona në Ferizaj janë zënë duke kërkuar lëmoshë. Të dy personat e ndaluar nga policia janë gjobitur me nga…

Ndalohet personi që kërcënoi prokurorin e Prokurorisë Speciale të Kosovës

Është ndaluar një person i cili kërcënoi prokurorin e Prokurorisë Speciale të Kosovës. Nga Prokuroria Themelore e Prishtinës kanë njoftuar…

Kontrolle nëpër lokale, Policia në Prizren ndalon 23 valltare nga Shqipëria

Policia e Kosovës në Rajonin e Prizrenit gjatë vikendit ka shqiptuar 305 gjoba për personat të cilët nuk respektuan masat…

Kufizohen shërbimet në Qendrën për Pajisje me Dokumente në Fushë Kosovë

Qendra për Pajisje me Dokumente në Fushë Kosovë  kufizon përkohësisht ofrimin e shërbimeve  me palë        Agjencia e Regjistrimit Civil e…

Ndalohet një automjet me 435 kilogram duhan të kontrabanduar

Është ndaluar një automjet i cili po transportonte 435 kilogramë duhan të kontrabanduar. Dogana e Kosovës ka njoftuar se tentim…

​Ndalohet një zyrtar i Komunës së Prishtinës për keqpërdorim të detyrës

Mbikëqyrësi i Zyrës për Mbrojte dhe Ndihmë të Viktimave në Komunën e Prishtinës dhe zyrave regjionale është ndaluar nga Prokuroria…

Petkoviqit i refuzohet kërkesa për ta vizituar Kosovën

Drejtori i të ashtuquajturës zyre Serbe për Kosovën,  Petar Petkoviq i është ndaluar hyrja në Kosovë. kështu ka bërë të…