​Yjet e NBA mbeten të shtangur me përfitimet e Messit te Barcelona, Durant e përshkruan si “çmenduri”

Lojtarët e NBA janë ndër atletët më të paguar në botë, megjithatë edhe disa nga yjet më të mëdhenj të…

Kur “plas” grushti në NBA, disa nga momentet më të padëshiruara të ligës më të shikuar në botë -video

Shoqata Kombëtare e Basketbollit e njohur si NBA është një kampionat profesionist basketbolli në Amerikën e Veriut. Liga është e…

Harden-Irving-Durant, treshja që kushton sa i gjithë kampioni Lakers

Ardhja e James Harden në Brooklyn dhe, mbi të gjitha, ndeshja e tij e parë me Kevin Durant ka shkaktuar…

​LA Lakers mposhtin Miamin dhe janë një hap larg titullit

LA Lakers mposhtin Milanin dhe janë një hap larg titullit Los Angeles Lakers kanë triumfuar ndaj Miami Heat me rezultat…

NBA rifilloi sezonin

NBA rifilloi sezonin e saj të ndërprerë nga koronavirusi 4 muaj më parë. Ndeshjet nisën me lojtarët që vendosën njërin…

Rikthehet NBA-ja, kjo është ndeshja e parë

Pas disa muajsh pritjeje, sezoni i NBA-së do të rifillojë sonte. Ndeshja hapëse do të jetë midis La Clippersit dhe…

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në NBA

Rinisja e NBA-së nuk ka për të qenë aspak e lehtë. Lajmet e orëve të fundit nga qyteti që ndodhet…

Dy basketbollistë të Lakers dalin pozitiv në testin e koronavirusit

Më 11 mars, komisioneri i NBA-së Adam Silver pezulloi sezonin 2019/20 pasi Rudy Gobert dhe Donovan Mitchell testuan pozitivë për…

Pezullohet NBA, basketbollisti i njohur infektohet me koronavirus

Kampionati i basketbollit në Shtetet e Bashkuara NBA është pezulluar. Vendimi u mor pasi basketbollisti i Utah Jazz Rudy Gobert…

Humb jetën basketbollisti legjendar

Lojtari legjendar i NBA-s, Kobe Bryant ka vdekur në një aksident me helikopter në Kaliforni, raportojnë mediat amerikane. Bryant (41)…