Këshilli i NATO-s autorizoi forca shtesë për adresimin e situatës në veri

Këshilli i Atlantikut të Veriut u takua për të diskutuar situatën në Kosovë. Sipas deklaratës zyrtare, aleatët shprehën “shqetësimin e…

NATO njofton mbështetjen e re të municioneve prej 2.53 miliardë dollarësh për Ukrainën

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg njoftoi të enjten se NATO nënshkroi kontrata kornizë për 2.4 miliardë euro (2.53 miliardë dollarë) për…

Napoli: Bullgaria zë vendin qendror në planet e mbrojtjes së krahut juglindor të NATO-s

Bullgaria zë një vend qendror në planet e mbrojtjes së krahut juglindor të NATO-s, tha të martën Admirali Stuart Munsch,…

Stradner – Cholletit: Putin dhe Vuçiq po qeshin, do të testojnë sërish NATO-n në Ballkan

Analistja amerikane, Ivana Stradner, ka thënë se Rusia dhe Serbia po luajnë me Uashingtonin dhe Perëndimin ‘si fyell’. Këto deklarata…

Portugalia u përball me 961 sulme kibernetike nga hakerë pro-rusë brenda gjashtë muajve

Qendra e Zbulimit të Kërcënimeve “VisionWare” (VTIC) zbuloi 961 sulme kibernetike nga hakerë prorusë ndaj vendeve dhe organizatave perëndimore midis…

Osmani nga NATO: Diskutuam për veriun, me aleatët t’i zgjidhim sfidat atje (Video)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se në takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg kanë diskutuar…

Stoltenberg pas takimit me Osmanin: Të shmanget përshkallëzimi i mëtejmë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se e mirëpret njoftimin për takimin e radhës të nivelit të…

Osmani në selinë e NATO-s: Kosova po përjeton ndërhyrje të vazhdueshme prej jashtë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova po përjeton ndërhyrje të huaja të paligjshme. Ajo ka theksuar se…

Osmani sot takohet me Stoltenberg

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të takohet sot (e enjte) me sekretarin e Përgjithshëm të  NATO-s, Jens Stoltenberg në…

Osmani udhëtoi për në Bruksel, nesër takohet me shefin e NATO-s

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Bruksel për vizitë zyrtare në selinë e NATO-s. Të enjten, Osmani…