​Haradinaj: Duhet të lirohemi nga aktakuza, prokurori të kërkojë falje për sjellje poshtëruese

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj ka folur para Panelit të Apelit…

​Prokurori i Specializuar në detyrë kërkon që vendimi për dënimin e Gucatit dhe Haradinajt të mbetet në fuqi

Në Dhomat e Specilizuara të Kosovës në Hagë po vazhdon seanca e Apelit me parashtrimet e prokurorisë në çështjen kundër…

Seanca e Apelit në çështjen ndaj Gucatit dhe Haradinajt vazhdon nesër në Hagë

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, ka përfunduar seanca e Apelit në të cilën mbrojtja e Hysni Gucatit…

Avokati i Haradinajt: Nëse nuk rrëzohen akuzat duhet të ulet dënimi

Avokati i Nasim Haradinajt, Toby Cadman ka thënë se turpi gjykues ka shqiptuar dënim shumë të lartë për dy ish-krerët…

Avokati kërkon uljen e dënimit për Gucatin

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë po zhvillohet seanca e Apelit në çështjen ndaj ish krerëve të Organizatës…

Fillon seanca e Apelit, Gucati paraqitet në karrocë

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë ka filluar seanca e Apelit në çështjen ndaj ish krerëve të Organizatës…

Seanca ndaj Gucatit e Haradinajt në Apel mbahet më 1 e 2 dhjetor

Me 1 dhe 2 dhjetor, paneli i Gjykatës së Apelit brenda Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, do të…

​Çështja “Gucati e Haradinaj”, seanca e Apelit në fillim të dhjetorit

Seanca e Apelit në çështjen Gucati dhe Haradinaj është caktuar më 1 dhe 2 dhjetor 2022. Dhomat e Specializuara të…

Trendafilova flet për proceset gjyqësore në Hagë, thotë se gjykata nuk është një etnike

Ende nuk ka asnjë rezultat, të paktën publikisht, për zbardhjen e rastit të rrjedhjes së dokumenteve dhe dërgimit të tyre…

​Konferenca para apelit në rastin ndaj Gucatit dhe Haradinajt mbahet më 5 korrik

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë është caktuar Paneli i Gjykatës së Apelit në rastin ndaj Hysni Gucatit…