Ramadani: Nëse qytetarët nuk e marrin seriozisht, do të ketë rritje të rasteve të reja me COVID-19

Kreu i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, Naser Ramadani ka kritikuar qytetarët për shkak të mos zbatimit të…

Zemaj e Ramadani: Situata epidemiologjike me COVID 19 në Kosovë është serioze

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtori i Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), Naser Ramadani thonë se…

13 të moshuar në izolim në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë

Janë 13 të moshuar të cilët po qëndrojnë në izolim në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë. Ndërkohë që deri…

“Kosova është ndër vendet me prioritet që mund t’i afrohen vaksina kundër COVID-19”

“Kosova është ndër vendet me prioritet që mund t’i afrohet vaksina kundër pandemisë COVID-19. Dhe si shtet besoj që jemi…

Zemaj: IKSHPK do të rrisë kapacitetet për testime

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj thotë se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës do të rrisë kapacitetet për testime…

Hoti takoi drejtuesit e institucioneve shëndetësore

I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti është takuar me ministrinë Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë…

Zemaj në IKSHPK: Ky institut po ballafaqohet me ngarkesë të madhe të punës

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka vizituar IKSHPK-në, ku është takuar me drejtorin Naser Ramadani me bashkëpunëtorë. Me këtë rast…

Ramadani: Situata me COVID-19 drejt përmirësimit, shkollat mund të hapen për klasët e para deri në të pesta

Situata me koronavirus në vend po shkon drejt një përmirësimi të lehtë, dhe në bazë të gjendjes epidemiologjike viti i…

Ramadani: Jemi në rrugë të mbarë, rastet po bien e qytetarët po i respektojnë masat

Në 24 orët e fundit në Kosovë prej 491 mostrave të testimit pozitiv, me COVID-19 kanë rezultuar 193 persona, 8…
error: