​Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për posedim dhe shpërndarje të narkotikëve

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30…

Arrestohet gjilanasi pasi policia i gjeti narkotikë

Policia dhe prokuroria kanë njoftuar se është ndaluar për 48 orë personi i dyshuar K.B. nga Gjilani, për shkak të…

Arrestohet pasi posedonte 11 qese me narkotikë

Është arrestuar në Fushë Kosovë një i dyshuar, i cili pasi ka arritur njësia policore i njëjti i ka hedhur…

Narkotikë e armë, arrestohen shtetas të huaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se njësitet e DPK-së, kanë shoqëruar në stacion policor tetë të dyshuar shtetas të huaj,…

​Kërkohet paraburgim ndaj 27-vjeçarit i cili u gjet me narkotikë në afërsi të shkollës “Gjergj Fishta”

Prokuroria Themelore në Prishtinë, konkretisht Departamenti i Krimeve të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në…

​Ngrihet aktakuzë për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të narkotikëve

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit S.K., i cili gjendet në paraburgim nga data 29.01.2022 për…

30 ditë paraburgim ndaj zyrtarit policor A.H., dyshohet se shiti armë e drogë

Gjykata Themelore në Gjilan i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurve A.H. (zyrtar policor) dhe L.H.,…

Identifikohet laborator për përpunimin e narkotikëve në Shkabaj, arrestohen dy persona

Policia e Kosovës ka identifikuar një laborator për prodhimin e substancave narkotike në Shkabaj të Obiliqit, ku janë gjetur e…

Dënohen me mbi 12 vjet burgim dhe 25 mijë euro gjobë, për veprën penale të narkotikëve

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy personave, pasi të njëjtit kanë blerë, poseduar, shpërndarë dhe shitur…