Një muaj paraburgim ndaj 15 të dyshuarve për prodhim të narkotikëve

Gjykata Themelore në Ferizaj ka caktuar masën me nga një muaj paraburgim ndaj 9 shtetasve kosovarë S.SH., A.D., V.N., S.D.,…

Pesë të arrestuar në Prizren, konfiskohet një sasi narkotikësh dhe disa armë

Policia e Kosovës sot në Prizren ka arrestuar pesë persona dhe ka konfiskuar disa armë dhe një sasi narkotikësh.   …

Arrestohet një i dyshuar për narkotik

Policia e Kosovës ka arrestuar sot pasdite një person në Vushtrri, nën dyshimet për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të…

Tre të arrestuar për narkotikë në Vushtrri e Mitrovicë

Policia e Kosovës në Vushtrri dhe Mitrovicën e Jugut, sot në dy raste të ndara, ka  arrestuar tre persona të…

Arrestohen katër persona për përfshirje në trafikim me narkotik

Policia e Kosovës ka arrestuar katër të dyshuar për përfshirje në trafikun me narkotik, në Podujevë. Në një komunikatë për…

Kapet duke kaluar ilegalisht kufirin, sekuestrohen rreth 2 kg narkotikë

Policia Kufitare e Kosovës ka arrestuar sonte një person për hyrje ilegale në Han të Elezit, në zonën kufitare në…