​Napoli triumfon ndaj Fiorentinës, thellohet kriza për Juventusin

Napoli e ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në Serie -A duke e mposhtur Fiorentinën me rezultat 2-0. Kjo…

Napoli drejt Ligës së Kampionëve

Futbollistët e Napolit duket se kanë siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm me një fitore 5:1 ndaj…

Napoli-Udinese, publikohen formacionet zyrtare

Skuadra italiane Napoli pret sot në shtëpi Udinesen, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 36 të Serie A. Tri…

Me fitoren e sotme, Napoli lë pas Atalantan, Juventusin e Milanin

Tre pikët e reja të napolitanëve i dërgojnë ata në pozitën e dytë në tabelë. Napoli ka shënuar sot fitore…

Napoli shkatërron Lazion

Napolitanët vazhdojnë me fitore në garë për një vend në Top 4. Napoli ka shënuar fitore të thellë me rezultat…

​Napoli dhe Interi ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi i javës së 31 në Serie-A ndërmjet Napolit dhe Interit i zhvilluar në stadiumin “Diego…

Napoli kalon në epërsi ndaj Interit – video

Napoli ka kaluar në epërsi ndaj Interit pas 26 minutave lojë, përcjell KosovaPress. Një krosim i fortë i Insignes shkoi…

Napoli – Inter, formacionet zyrtare

Interi do të kërkojë fitore në derbin ndaj Napolit për të ruajtur distancën prej 11 pikëve me Milanin që sot…

Juventus – Napoli, formacionet zyrtare, Rrahmani nga minuta e parë

Ndeshja e prapambetur e Serie – A ndërmjet Juventusit dhe Napolit do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 18:45.…

Vjen vendimi nga Serie-A, ja kur zhvillohen ndeshjet Inter – Sassuolo dhe Juventus – Napoli

Inter-Sassuolo do të luhet më 7 Prill në ora 18.45, në të njëjtën kohë me ndeshjen tjetër Juventus-Napoli, ka njoftuar…