Dorëzohet Napoli, cakton çmimin për shitjen e Lorenzo Insignes

Napoli është gati të shesë kapitenin Lorenzo Insigne për 30 milionë euro këtë verë. Kontrata e 30-vjeçarit skadon në qershor…

​Tifozët e Lazios i shkojnë në restorant Hysajt, kërkojnë takim direkt me të

Një grup i tifozëve ultras të Lazios raportohet se u përballën me Elseid Hysaj, i cili këndoi këngën e famshmë…

​Napoli i gatshëm t’i rinovojë kontratën Insignes

Klubi italian dëshiron që ylli 30 vjeçar ta vazhdojë të ardhmen në stadiumin “Diego Armando Maradona”. Klubi nga Serie A…

Hysaj iu drejtohet më këtë mesazh tifozëve të Napolit

Elseid Hysaj është përfshirë në listën e lojtarëve të Lazios për kampin para-sezonal në “Auronzo di Cadore” dhe më këtë…

E ardhmja e Insignes vendoset pas Euro 2020

Napoli do t’i hap bisedimet për rinovimin e kontratës me Lorenzo Insignen menjëherë pas kampionatit evropian, raporton “Corriere dello Sport”.…

​E kërkon Barcelona, Insigne nis “përqarjet” me drejtuesit e Napolit

Kapiteni i Napolit, Lorenzo Insigne raportohet se e ka refuzuar propozimin e drejtuesve të klubit për ta zvogëluar pagën derisa…

​Gattuso gjen punë të re si trajner

Fiorentina thuhet se është e përgatitur t’i ofrojë Gennaro Gattusos një marrëveshje dy-vjeçare, por edhe Lazio është e interesuar për…

De Laurentis i befason të gjithë me trajnerin e ri te Napoli

“Il Corriere dello Sport” raporton se Sergio Conceicao do ta zëvendësojë Gennaro Gattuson te Napoli dhe do të zyrtarizohet në…

Konfirmohet shkarkimi i trajnerit te gjigantit italian

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis ka njoftuar për largimin e Gennaro Gattusos pasi nuk arriti të siguronte një vend…

​Allegri i gatshëm të pranojë ofertën e gjigantit italian

“RAI Sport” dhe “Radio Kiss Kiss” raportojnë se Maximiliano Allegri është i gatshëm të pranojë ofertën e Napolit, por vetëm…