Ministrja Nagavci raporton në Komisionin për Arsim

https://www.youtube.com/watch?v=vayQQo_dcTc

Nagavci, Szunyog dhe Dobroshi në konferencë për media

https://www.youtube.com/watch?v=krr3QnS5bBA

Ish ministrja Bajrami: Partia në pushtet po i konsideron fëmijët, SBASHK-un e prindërit si opozitë

Ish-ministrja e arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se e shtuna e sotme ishte ditë dështimi dhe jo ditë mësimi. Bajrami…

Ymeri: Ministri nuk e transmetoi siç duhet kërkesën e SBAShK-ut

Ymer Ymeri nga SBAShK-u tha se në këtë takim kanë ardhur për të diskutuar për daljen nga situata aktuale duke…

Murati: Mësimdhënësit me Ligjin për Pagat do ta kenë koeficientin më të lartë

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se mësimdhënësit me Ligjin për Pagat do ta kenë koeficientin më të lartë.…

Arsimi profesional është një nga prioritetet tona thotë Nagavci

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci, ka takuar drejtorët e shkollave profesionale me te cilët biseduan për përgatitjet e fillimit të…

EdGuard publikon analizën rreth rritjes së pagave në arsim

Në këtë periudhë kur arsimi është në grevë për shkak të kërkesës për mbështetje prej 100 euro, Instituti EdGuard ka…

Nagavci përgjigjet për padinë: Po përballemi me pasojat e veprimeve të qeverive të kaluara

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka reaguar lidhur me padinë që Asociacioni i Komunave të Kosovës ka parashtruar ndaj MASHTI-t…

Nagavci: Nuk do të lejojmë plagjiaturë te stafi akademik

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar vendimin për pajtueshmërinë e punimeve dhe publikimeve shkencore me etikën në hulumtim të…