Bennet-Putin bisedojnë për Ukrainën

Kryeministri izraelit Naftali Bennett u takua për rreth tre orë sot me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë, sipas një…

Bennett telefonata të njëpasnjëshme me Zelensky e Putin

Kryeministri izraelit Naftali Bennett ka folur përmes telefonit me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe presidentin rus Vladimir Putin brenda pak…

Bennett e Biden diskutuan mbi programin bërthamor të Iranit

Kryeministri i Izraelit Naftali Bennett ka diskutuar sot me presidentin e SHBA-së Joe Biden mbi mënyrat për të ndaluar programin…

​Kurti merr përkrahje nga Izraeli për mbrojtjen e monumenteve kulturore

Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett i ka dërguar letër urimi Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti. Në letrën e urimit, Bennett…