Rriten çmimet e naftës

Çmimet e naftës u rritën të hënën për shkak se njerëzit në treg ishin të shqetësuar se do të kishte…

Çmimet e derivateve rriten pas ndalimit të eksportit nga Rusia

Vendimi i Rusisë për të ndaluar eksportin e benzinës dhe naftës mund të përkeqësojë shqetësimet për furnizimin, duke çuar në…

Rriten çmimet e karburanteve, një litër naftë arrin deri 1.52 euro

Rriten sërish çmimet e derivateve në Kosovë. Gjatë ditës së sotme një litarë naftë është tregtuar deri në 1.52 euro.…

​Rama: Nafta në Shpirag, me cilësi si ajo e Arabisë Saudite

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se nafta e zbuluar në zonën e Shpiragut është një naftë e të njëjtës…

Murati flet për ‘kërcënimin’ e komunave dhe çmimet e naftës: Lojë e Asociacionit

Lojë dhe hipokrizi e Asociacionit të Komunave e ka vlerësuar ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, kërcënimin që…

Një litër naftë arrin deri 1.50 euro, vendimi i MINT-it “nuk ia lë shenjë” naftëtarëve

Shtrenjtimi i derivateve nuk ka të ndalur këto ditë në vendin tonë. Sot (e shtunë) në tregun e Kosovës një…

​Ulet çmimi i naftës

Çmimet e naftës pësuan një rënie të lehtë të hënën nga nivelet e çmimeve maksimale të arritura të premten. Standardi…

​Verifikohen peshoret shumëtonëshe, Hajdari flet edhe për çmimet e naftës

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka marrë pjesë në verifikimin e peshoreve shumëtonëshe në mullirin “Albatros”. Ajo tha se…

Nga mesnata shtrenjtohet nafta në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Maqedonisë së Veriut solli vendimin, me të cilin bëhet rritja…

Nafta rritet mbi kujdesin e tregut pas tentativës për rebelim të armatosur në Rusi

Çmimet e naftës ishin kryesisht të qëndrueshme të martën pasi investitorët u përqendruan në rezultatet e mundshme të një “rebelimi…