E fundit, Nadal tërhiqet nga turneu Wimbledon

Tenisti, Nick Kyrgios, do të luajë në finalen e meshkujve në Wimbledon, pasi kundërshtari i tij në gjysmëfinale, Rafael Nadal,…

Nadal kalon raundin e parë, shpëton nga kaosi me Covid-19 për të avancuar në Wimbledon

Rafael Nadal i shpëtoi një testi të vështirë të raundit të parë dhe kaosit me Covid-19, në gjysmën e tij…

Tenis/ Berrettini pozitiv me Covid, humb Wimbledonin: Më është thyer zemra

Matteo Berrettini është i detyruar të largohet nga Wimbledoni për shkak se ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka…

Nadal siguron finalen e French Open me fitore kundër Zverev, ky i fundit pëson lëndim të frikshëm – video

Ka përfunduar përballja mes Rafael Nadal dhe Alexander Zverev, ku tenisti spanjoll ka arritur ta sigurojë finalen e French Open.…

Nadal ia shuan ëndrrën Djokoviqit në “French Open”

Ylli i tenisit, Rafael Nadal, ka shënuar fitore tejet të rëndësishme kundër serbit Novak Djokovic, për ta prekur gjysmëfinalen e…

​Nadal dhe Djokovic zhvillojnë duelin e radhës në Romë, ja cili e fitoi ballafaqimin

Rafa Nadal ka triumfuar ndaj Novak Djokovic me 7-5, 1-6 dhe 6-3 me sete pas gati tre orësh lojë dhe…

Befasia e madhe, Rafael Nadal eliminohet nga Australia Open

​Australia Open ka sjellë befasinë e madhe, pasi Rafael Nadal që është eliminuar në çerekfinale nga Dominic Thiem. Ky i…