Haskuka: Lagja Jeta e Re gati për fitoren plebishitare

Kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka, i shoqëruar nga disa deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe zyrtarë nga qeverisja qendrore,…

Haskuka premton mbështetje për bizneset prodhuese

Në kuadër të vizitave dhe takimeve me biznese, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për të parin e komunës, njëherësh kryetari aktual…

Haskuka uron me rastin e Ditës ndërkombëtare të boshnjakëve

Kandidati aktual i Lëvizjes Vetëvendosje për të parin e Prizrenit, njëherësh kryetari aktual Mytaher Haskuka së bashku me pjesëtarë të…

Haskuka: Para fillimit të mandatit tonë objektet në shëndetësinë primare kanë qenë në gjendje të mjerueshme

Kryetari i aktual, njëherit edhe pretendenti për të parin e Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka bërë krahasimin e situatës…

Nxënësit e fshatit Velezhë bëhen me objekt të ri modern shkollor

Kandidati për të parin e Prizrenit, njëherësh kryetari aktual nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Mytaher Haskuka vazhdon t’i kushtojë një…

Haskuka uron nxënësit dhe mësimdhënësit për vitin shkollor: Pamje që na kanë munguar

Kryetari i komunës së Prizrenit dhe kandidati për kryetar të ardhshëm të këtij qyteti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher…

Haskuka: Prizreni me katër zona ekonomike do t’i prijë zhvillimit ekonomik të vendit

Kryetari i komunës së Prizrenit dhe kandidati për kryetar të ardhshëm nga Lëvizja Vetëvendosje, Mytaher Haskuka gjatë një vizite në…

Haskuka: Prizreni do të bëhet qendër e zhvillimit ekonomik

Kryetari i komunës së Prizrenit dhe kandidati i Levizjes Vetëvendosje për një mandat tjetër, Mytaher Haskuka ka thënë se Prizreni…

Haskuka: Prizreni edhe më shumë do të bëhet qytet i zhvillimit dhe i prosperitetit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, njëkohësisht kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka vizitoi kandidatin…

​Haskuka në hapje të fushatës: Do të fitojmë Prizrenin pa balotazh

Në oborrin e shtëpisë së Lidhjes së Prizrenit, Lëvizja Vetëvendosje ka bërë hapjen e fushatës për zgjedhjet lokale te 17…