Haskuka jep një lajm të mirë për prizrenasit

Ministria e Shëndetësisë i ka propozuar Qeverisë së Kosovës masat e reja kufizuese kundër COVID-19. MSh ka propozuar që masat…

Komunat menaxhuan mirë pandeminë, pati mungesë komunikimi mes nivelit qendror e lokal

Pas shëndetësisë e institucioneve të sigurisë, niveli lokal konsiderohet si hallka e tretë më e rëndësishme për menaxhimin e pandemisë…

Haskuka vajton për turizmin: Jemi komuna më e prekur nga pandemia

Kryeqyteti historik i Kosovës dhe njëri ndër qytetet më numrin më të lartë të turistëve në vend, këtë vit ishte…

Haskuka: Do të kemi numër shumë më të madh të deputetëve sesa partia e dytë

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur se do të dalë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme që pritet të mbahen në…

“Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Prizrenit do të ndërtojnë 20 shtëpi

“Jetimat e Ballkanit” në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit, do të ndërtojnë gjatë vitit 2021 20 shtëpi për familjet skamnore.…

“Skënderbeu” tani e tutje do të pushojë edhe në Prizren

Në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e “Gjergj Kastriotit- Skënderbeu”. Në Ditën e Flamurit, datëlindjen e komandantit…

PDK akuzon Haskukën: Po shpërfaqë humbje besimi dhe mungesë orientimi qeverisës

Partia Demokratike e Kosovës – Dega në Prizren, ka vazhduar me akuza ndaj kryetarit Mytaher Haskuka, duke thënë se çdo…

Haskuka merr mbështetjen e shefit të BE-së për projekte zhvillimore

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka pritur në takim zyrtar shefin e ri të Zyrës së Bashkimit Evropian…

Fshati Krajk me aneks të ri shkollor modern dhe të përshtatshëm për edukim cilësor

Me pjesëmarrjen e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, zv/ministrit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, Xhavit Rexhaj dhe…

PDK në Prizren: VV-ja po dëshmon se nuk ka kapacitete menaxhuese

Komuna e Prizrenit është ranguar në vendin e 10-të në nivel vendi, sa i përket performancës për shërbimet administrative, duke…
error: