​Marshi për Srebrenicë”, Haskuka: Beogradi po kërkon ta krijojë Asociacionin në Kosovë sikurse bëri me Bosnjën

Në 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës në Prizren u mbajt marshi i paqes, “Mos e harroni Srebrenicën”. Qytetarët marshuan nga…

​Ekspozita që dokumenton gjenocidin serb të kryer në Kosovë

“Si u vra Kodi Etik i Hipokratit dhe si u shkelën ligjet ndërkombëtare të luftës”, është emri i ekspozitës së…

Nis shpërndarja e shujtave ushqimore për nxënësit e klasave parafillore dhe 1-5 në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka sot së bashku me drejtoreshën komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, kanë bërë shpërndarjen e…

Realizohen mbi 370 teste rapide në sheshin “Shatërvan” në Prizren

Në sheshin “Shatërvan”, ekipet mobile të shëndetësisë primare të Komunës së Prizrenit të enjten kanë realizuar rreth 370 teste të…

Haskuka për pastrimin e rrugëve: Kompanitë janë në terren, kripa mund të mos bëj efekt për shkak të temperaturës

Pas akuzave që Partia Demokratike e Kosovës në Prizren i bëri Komunës së Prizrenit se nuk po pastron rrugët me…

Prokuroria hedhë poshtë kallëzimin penal të ngritur ndaj drejtorit të urbanizmit në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli,…

Haskuka jep një lajm të mirë për prizrenasit

Ministria e Shëndetësisë i ka propozuar Qeverisë së Kosovës masat e reja kufizuese kundër COVID-19. MSh ka propozuar që masat…

Komunat menaxhuan mirë pandeminë, pati mungesë komunikimi mes nivelit qendror e lokal

Pas shëndetësisë e institucioneve të sigurisë, niveli lokal konsiderohet si hallka e tretë më e rëndësishme për menaxhimin e pandemisë…

Haskuka vajton për turizmin: Jemi komuna më e prekur nga pandemia

Kryeqyteti historik i Kosovës dhe njëri ndër qytetet më numrin më të lartë të turistëve në vend, këtë vit ishte…

Haskuka: Do të kemi numër shumë më të madh të deputetëve sesa partia e dytë

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur se do të dalë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme që pritet të mbahen në…
error: