Muriqi: Lojë fantastike sonte, tani të bëhemi gati për ciklin tjetër kualifikues

Kombëtarja e Kosovës shënoi sot fitore me stil në Ligën e Kombeve, duke e shkatërruar Qipron me rezultat të thellë…

Muriqi nuk ndalet, shënon përsëri kundër Qipros – video

Është shënuar edhe goli i gjashtë në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku Kosova tani është në epërsi prej katër golave. Kosova…

Kosova e pandalshme, Muriqi shënon kundër Qipros – video

Nuk kanë të ndalur golat në ndeshjen mes Kosovës e Qipros, ku nikoqirët e kanë gjetur edhe golin e katërt…

Muriqi bombardon Irlandën e Veriut, Kosova në epërsi – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen tejet interesante mes Irlandës së Veriut dhe Kombëtares së Kosovës, ku kjo e fundit…

Muriqi: Arma jonë kryesore është shpirti luftarak

Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar sot përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të sezonit aktual të Ligës së Kombeve kundër…

Muriqi arrin në Belgjikë para transferimit te Club Brugge – foto

Aventura e sulmuesit kosovar, Vedat Muriqi, te Lazio ka përfunduar. Sipas raportimeve të fundit, Muriqi mund të konsiderohet lojtari më…

Pranë largimit nga Lazio, Muriqi pritet të transferohet në Belgjikë

Pas disa paraqitjeve tejet të mira në fanellën e Mallorcas, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi është rikthyer tani te skuadra e…

Muriqi i pandalshëm, shënon edhe golin e dytë kundër Irlandës së Veriut

Kombëtarja e Kosovës e ka filluar pjesën e dytë furishëm kundër Irlandës së Veriut, ku e ka shënuar edhe golin…

Muriqiiii zhbllokon rezultatin, Kosova në epërsi – video

Ende pa kaluar minuta e 10’ e ndeshjes dhe tanimë kemi golin e parë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kosova ka…

Pavarësisht dyshimeve Muriqi starton kundër Irlandës së Veriut, ja formacioni zyrtar i Kosovës

Kombëtarja e Kosovës rikthehet sonte në “Fadil Vokrri” për t’u ballafaquar me Irlandën e Veriut me fillim nga ora 20:45.…