Sveçla për mungesën e letërnjoftimeve: Në fund të vitit do të kemi furnizime të reja

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla në seancën e sotme plenare ka bërë të ditur se në fund…

​Mungesa e llogaridhënies së gjyqtarëve dhe prokurorëve, pengesë për avancimin e sistemit të drejtësisë

Mungesa e llogaridhënies së gjyqtarëve dhe prokurorëve është pengesa kryesore e avancimit të sistemit kosovar të drejtësisë drejt një sistemi…

Pandemia i largoi nga shkolla, mungesa e teknologjisë ua vështirësoi mësimin edhe nxënësve romë

Mungesa e një pajisje teknologjike kishte ndikuar që nxënësja e klasës së pestë A.K. dhe dy motrat e saj të…

Deputeti që mungoi në rrëzimin e Qeverisë në Maqedoni: Emocionet duhet lënë anash

Kundërshtarët e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut nuk arritën të enjten t’i sigurojnë anëtarët e mjaftueshëm për të përjashtuar liderët…

Fillon seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Në  Departamentin e krimeve të rënda të Gjykatës Themelore në Prishtinë me të filluar vazhduar  seanca e shqyrtimit gjyqësor ndaj…

Deputetët munguan mbi 400 herë në sesionin pranveror

Deputetët e Kuvendit kanë munguar plotë 414 herë në seanca plenare gjatë sesionit pranveror. Kjo dukuri negative, ngjashëm sikur të…

​OEK: Ka përmirësimit të gjendjes së bizneseve, shqetësuese mungesa e fuqisë punëtorë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukiqi, thekson se të gjithë indikatorët tregojnë se gjendja e bizneseve është…

​OEK: Shqetësuese mungesa e fuqisë punëtorë në këtë kohë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukiqi thekson se të gjithë indikatorët tregojnë se gjendja e bizneseve është …

Tahiri kritikon mungesën e Kurtit në Kosovë për 14 ditë

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka deklaruar se është papërgjegjësi nga kryeministri Albin Kurti, moskthimi i tij…

​Qeveria Kurti kritikohet për mungesë të platformës për dialogun Kosovë-Serbi

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) është duke mbajtur konferencën “Kapitull i ri i dialogut Kosovë-Serbi” me përfaqësues nga partitë parlamentare. …
error: