​Hoti: Do të kërkoj hetim se si ka rrjedhur raporti në media për vjedhjen e çantës së Mustafës

Kryeministri Avdullah Hoti do të kërkojë hetim se si ka rrjedhur raporti në media, në lidhje me vjedhjen e çantës…

Mustafa: Çanta ka qenë e imja, kishte dokumente personale dhe të holla

Anëtari i delegacionit kosovar në bisedimet në Bruksel, Muhamet Mustafa thotë se çanta e vjedhur e delegacionit kosovar në Bruksel…

Deputetët në pushim, mbajnë peng tërheqjen e 10% të kontributeve në Trust

Tërheqja e 10 përqind të kontributeve pensionale në Trust nga qytetarët varet nga miratimi i ndryshimeve ligjore në Kuvendin e…

Trepça dhe Ujmani në tryezën e Uashingtonit? Njohësit: Pasuritë e Kosovës nuk duhet të jenë pjesë e bisedimeve

Dy nga resurset më të rëndësishme dhe vitale për Kosovën, siç është Trepça dhe Ujmani pritet të jenë temë e…

Mustafa: Opozita duhet të fuqizojë Kosovën në procesin e vështirë të dialogut

Ish-deputeti i LDK-së dhe profesori universitar i shkencave ekonomike, Muhamet Mustafa ka qenë pjesë e takimit të së enjtes në Bruksel…

Kërkohet investime serioze në shëndetësi

Ish deputeti i LDK-së, Muhamet Mustafa ka njoftuar se një nga rekomandimet kryesore të Institutit Riinvest nga raporti kërkimorë që…

Hoti liron Mustafën nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka liruar nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi, Muhamet Mustafën.  Siç thuhet në vendim…

Mustafa: Pakoja emergjente nuk është zbatuar as 50 për qind

Kriza pandemike dhe mbyllja e shumë veprimtarive ekonomike gjatë muajve të kaluar ka shkaktuar humbje të mëdha për sektorin e…

Mustafa: Kosova do të ketë rënie ekonomike më shumë se sa ka vlerësuar qeveria

Njohësi i çështjeve ekonomike dhe ish-deputeti, Muhamet Mustafa, tha  se Kosova do të ketë ulje të rritjes ekonomike shumë më…
error: