Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 7 raste të reja me koronavirus janë raportuar në 24 orëshin e fundit. Kështu ka njoftuar…

Pas rasteve pozitive me Delta Plus, IKShPK do të dërgojë në Gjermani edhe mostra të tjera për analizë

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka bërë të ditur të mërkurën se nga 70 mostra pozitive të COVID-19, të dërguara për…

Mbi 742 mijë qytetarë të vaksinuar me dozën e dytë kundër COVID-19

Për mbrojtje nga koronavirus qytetarëve iu është bërë thirrje që marrinë vaksinat antiCOVID-19. Veç dozës së parë qytetarët do të…

8 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë tetë persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë bazuar në të…

14 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 14 raste të reja me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë, bazuar në…

5 raste të reja me COVID-19

Në 24 orëshin e fundit në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga COVID-19. Ndërsa 5 qytetarët kanë…

16 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë 16 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë bazuar në të…

Qytetarët sot mund të vaksinohen edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”, MSh: Shfrytëzojeni këtë mundësi

Vaksinën antiCOVID-19 qytetarët e Kosovës do të mund ta marrin sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Vaksinimi antiCOVID-19 në…

Dy të vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

Dy raste të vdekjes dhe 14 raste të reja me koronavirus janë shënuar në 24 orëshin e fundit në Kosovë.…

Mbi 1 mijë e 700 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në vend janë 1 mijë e 737 raste aktive me koronavirus. Ndërkohë që në raportin e fundit Instituti Kombëtar…
error: