​Kosova pritet të aplikojë sot për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Kosova pritet të aplikojë sot, më 12 maj, për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Burime nga Ministria e Punëve të…

Berisha: Përpjekja e Kosovës për të përfituar pas luftës në Ukrainë nuk është mirëpritur prej diplomatëve

Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, thotë se përpjekja e Kosovës për të përfituar pas luftës në Ukrainë për…

Gërvalla deklarohet për gabimet e MPJ-së në Twitter

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka thënë janë të drejta kritikat e adresuar lidhur me postimin…

MPJ fshin postimin me plot gabime në gjuhën angleze në Twitter

Ministria e Jashtme e Kosovës ka fshirë një postim të bërë sot më herët në Twitter pas kritikave për përdorimit…

MPJ bëhet horë me postimin e saj në gjuhën angleze

Ish-zëvendësministrja e Jashtme e Kosovës Teuta Sahatqija ka kritikuar Ministrinë e Punëve të Jashtme për postimin e fundit në Twitter…

“Kosova është gati”, MPJ kërkon veprime nga SHBA dhe BE kundër Rusisë

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka kërkuar sot nga NATO, SHBA dhe BE që të ndërmarrin veprime pas…

Institucionet e Serbisë e vejnë në mbrojtje kriminelin Kozllina, reagon MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) reagon sërish ndaj rastit të arratisjes së të dënuarit serb për masakrën…

Haradinaj-Stublla nga Uashingtoni në Berlin, takohet me zyrtarë të lartë gjermanë

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, nga ShBA ka vazhduar vizitën edhe në Gjermani. Ajo në Berlin është takuar…

Haradinaj-Stublla: Marrëveshja finale me Serbinë nuk do të sjellë rezultate pa lidershipin amerikan

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me zv. Kryeministren për Reformë…

Haradinaj-Stublla: Përkrahja e NDI ka sjellë frymën amerikane në konsolidimin institucional të Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar  një video konferencë me drejtoreshën e NDI në Kosovës,…