Marrëveshja për targa, MPB deri më tani lëshon mbi 6 mijë stikersa

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se zbatimi i marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë…

Pas vendosjes së reciprocitetit, administrohen mbi 10 mijë targa të përkohshme

Që nga 20 shtatori Qeveria e Kosovës ka vendosur masën e reciprocitetit për targat. E nga 20 deri më 26…

​MPB: Të gjithë automjetet me targa të Serbisë që hyjnë në Kosovë, u vendosen targat e përkohshme të Republikës së Kosovës

Në pikat kufitare sot ka filluar reciprociteti për targat e automjeteve. Tashmë në automjetet që vijnë nga Serbia për në…

Për një javë mbi 80 intervenime, rajoni i Prishtinës lufton zjarret me 97 zjarrfikës

Brigada e Zjarrfikësve të Prishtinës për një javë ka intervenuar në mbi 80 raste, prej tyre 23 zjarre të hamulloreve,…

​MPB: Vatrat e zjarrit në Rugovë janë lokalizuar

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje ka rënë zjarr në komunën e Pejës, në fshatin Shtupeq, rajoni i…

​Sveçla dërgon në hetuesi disa kontrata të MPB-së: Gjendja është rënduar si rezultat i keqpërdorimeve

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla ka dërguar në hetuesi të Policisë së Kosovës disa kontrata dhe parregullsi…

Sveçla: Në MPB ka pasur tejkalim të vlerave të kontratës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar se ka gjetur një mori shkeljesh ligjore në dikasterin që drejton.…

​Hapet vendkalimi kufitar në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) njofton se të dielën, do të mbahet ceremonia e hapjes së vendkalimit kufitar tjetër…

Kufizohen shërbimet në Qendrën për Pajisje me Dokumente në Fushë Kosovë

Qendra për Pajisje me Dokumente në Fushë Kosovë  kufizon përkohësisht ofrimin e shërbimeve  me palë        Agjencia e Regjistrimit Civil e…

​Fillon pajisja me letërnjoftime

Pas një kohe, tani qytetarët e Kosovës do të mund të pajisen me letërnjoftim. Kështu bëri të ditur Ministria e…