Mourinho, Guardiola, Ferguson? Ja cili trajner ka fituar më shumë trofe që nga viti 2000

Jose Mourinho shtoi në kabinetin e tij një tjetër trofe, ku e udhëhoqi Romën drejt triumfit në Ligën e Konferencës…

Finalja mes Liverpoolit e Real Madridit, ja për kë do të bëjë tifo Mourinho

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, ka treguar se do të bëjë tifo që Real Madridi të mposht Liverpoolin në finalen…

Mourinho admirues i madh Xhakës, vjen përgjigjja nga Arsenali

Siç raportohet nga gazetari i njohur Fabrizio Romano, mesfushori kosovar me pasaportë zvicerane Granit Xhaka nuk do të largohet nga…

Mourinho do të tentojë sërish transferimin e Xhakës

José Mourinho ka pasur një ndikim domethënës në strategjitë e transferimit të Romës, duke bindur Tammy Abrahamin dhe lojtarë të…

Tifozët romakë fyejnë në baza racore Ibrahimovic, ja reagimi i Mourinhos

Sipas “DAZN”, trajneri i Romës Jose Mourinho urdhëroi tifozët romakë që të ndalen së fyeri në baza racore sulmuesin e…

Totti përkrah Mourinhon, thumbon lojtarët e Romës

Francesco Totti ka shprehur përkrahje drejt trajnerit nën presion të Romës Jose Mourinho, duke thënë që skuadra italiane nuk ka…

Mourinho kërkon yllin e Barcelonës

Jose Mourinho dëshiron të sjellë sulmuesin e Barcelonës, Memphis Depay te Roma, raporton mediumi portugez “El Nacional”. Holandezi u transferua…

800 euro kushton dhurata që Mourinho ia ka premtuar Felix Gyanit

Roma mori një fitore shumë të rëndësishme në Serie-A të dielën duke e mposhtur Genoan me rezultat 2-0. Heroi i…

Mourinho flet pas turpërimit të Romës nga Bodo/Glimt

Trajneri portugez Jose Mourinho ka thënë që është përgjegjës për turpërimin e Romas me rezultat të thellë 6:1 nga Bodo/Glimt,…

Bodo/Glimt ia shkakton humbjen më të thellë Mourinhos me Romën

Skuadra e Bodo/Glimt ka arritur sot një rezultat historik pasi që e ka shkatërruar AS Roman me rezultat të thellë…