Pacienti ikën nga Klinika e Psikiatrisë

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se një pacient ka ikur nga Klinika e Psikiatrisë në…

Babai e keqtrajtoi, motrat i vdiqën – aktori i njohur tani është një familjar i lumtur

Në pubertet ai kishte dhjetëra miliona dollarë në llogarinë e tij, ishte ylli më i madh në botë. Dhe pastaj…

Arrestohet 66-vjeçari që e bëri për spital motrën e tij

Policia e Kosovës sot në Kaçanik ka arrestuar një 66-vjeçar pasi kishte shkaktuar dhunë në familje. Stacioni policor në Kaçanik…

Familja e ish-zyrtarit të Doganës i reagon Sveçlës, kërkon që të mos bëhen cilësime të rastit

Ndaj deklaratave të ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla lidhur me vdekjen e ish-zyrtarit të Doganës së Kosovës, Luan…

35 vjet burg për vrasësin e motrave në Londër

Një adoleshent që vrau me thikë dy motra në piknik në një park në veri të Londrës, duke besuar në…

Hospitalizohet pasi u sulmua nga motra e vet

Një vajzë ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga motra e saj e dyshuara femër kosovare. Rasti…

​Punësimet familjare, përplaset kryetari i Kuvendit me Musliun e PDK-së

Punësimet familjare janë bërë “mollë” sherri për përplasje ndërmjet kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca dhe deputetes së PDK-së, Ganimete Musliu.…

Sulmoi motrën e vet, arrestohet

Një person është arrestuar në Podujevë, pasi që e kishte sulmuar fizikisht motrën e tij duke i shkaktuar lëndime trupore.…

​Sulmoi motrën e vet me shufër metalike

Një person në Mitrovicë po kërkohet nga Policia e Kosovës, pasi pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar me një shufër metali…

Gratë që kanë një motër më të madhe kanë më pak të ngjarë të divorcohen

A ju gëzon dhe ju mbështet, dhe gjithashtu përmirëson shëndetin tuaj mendor? Lexoni më poshtë pse duhet të jeni mirënjohës…