Rikthehen të reshurat e shiut

 Sot dhe nesër mbi vendin do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta diellore. Vranësirat gjatë ditës,…

Moti në Kosovë, rikthehen të reshurat e shiut

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta diellore. Vranësirat…

Moti, sot më ngrohtë

Situata meteorologjike mbetet e paqëndrueshme. Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Dita e enjte…

Parashikimi i motit

Situata meteorologjike mbetet e paqëndrueshme. Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Edhe dita e…

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Situata meteorologjike mbi vendin tonë për dy ditët e ardhshme do të mbetet e paqëndrueshme, si pasojë e masave të…

Parashikimi i motit

Edhe dita e dytë e muajit qershor vazhdon si dita e parë me kushte pothuajse të ngjashme meteorologjike sa i…

Moti në Kosovë, nga e enjtja pushojnë reshjet e shiut

Java e parë e muajit qershor vazhdon me kushte po thuajse të ngjashme meteorologjike sa i përket temperaturave dhe reshjeve.…

​Moti për dy ditët e ardhshme

Sot dhe nesër do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat…

Moti sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me…

Moti, i vranët dhe me shi

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar me reshje shiu parashikohet edhe sot. Meqë në fushat barike do të…
error: