Parashikimi i motit në Shqipëri

Shqipëria sot do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti fillimisht do të jetë me kthjellime, si dhe…

Moti sot në Shqipëri

Për ditën e diel, moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e…

Parashikimi i motit në Shqipëri

Edhe për ditën e premte masat ajrore të nxehta afrikane do të vijojnë të jenë prezente mbi Shqipërinë. Shërbimi Meteorologjik…

Parashikimi i motit në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që në zonat malore…

Diell dhe temperatura deri në 30 gradë në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat…

Moti këtë të diele në Shqipëri

Moti në Shqipëri do të karakterizohet nga kthjellime të vazhdueshme dhe vranësira kalimtare, ndërkohë që në skajin jugor parashikohet të…

​Moti, ulje e ndjeshme temperaturash edhe në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët në pjesën e parë të…

Parashikimi i motit në Shqipëri

Moti ditën e diel në Shqipëri nis i kthjellët e gjatë ditës vranësira shtresore në të gjithë vendin. Borë e…

Reshje të shumta në Shqipëri

Kukësi dhe Tropoja është përfshirë nga reshje dëbore gjatë natës. Sipas ARRSH-së në rrugë është shpërndarë kripë dhe qarkullimi vazhdon…

Reshje shiu dhe ulje temperaturash në Shqipëri

Shqipëria do të vazhdojë të jetë nën një mot të paqëndrueshëm. Kthjellimet do jenë kalimtare duke u zëvendësuar nga vranësira…
error: