Vazhdon të nxehtit edhe përgjatë fundjavës

Vala e nxehtësisë që ka përfshi vendin ditëve të shkuara do të vijojë edhe përgjatë ditëve të para të korrikut.…

Ditët e fundit të qershorit me temperatura edhe deri në 35C

Një valë e nxehtësisë do të përshkojë ditët e fundit të muajit qershor në vendin tonë.  Kryesisht me diell e…

Mot i nxehtë në fundjavë

Në fundjavë mot i nxehtë, me mundësi për rrebeshe e bubullima. Java e ardhshme fillon me më shumë kthjellime dhe…

Parashikimi i moti për pesë ditë

Institute Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e parë e verës do të fillojë me kushte të qëndrueshme meteorologjike.…

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas institutit, vranësira të pakta…

Parashikimi i motit për ditën e diele

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas institutit, vranësira të pakta…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme do të karakterizohet nga masat e ngrohta të ajrit, por…

Mot gjatë javës me erëra në formë stuhish, shkarkime rrufesh dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme, vendi ynë do të ndikohet nga masat e…

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat gjatë…

Moti nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat gjatë…