Moti nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit,…

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe…

Japoni, stuhitë e dëborës mbyllin shkolla, bllokojnë shtëpi dhe transportin

​Stuhitë e dëborës, që kanë goditur Japoninë Veriore dhe rajonet bregdetare sot, kanë bllokuar shtëpi të tëra dhe kanë sjellë…