Thiery Henry mund të marr drejtimin e skuadrës së madhe franceze

Thiery Henry mund të rikthehet në punën e trajnerit pasi për francezin ka shprehur interesim Bordeaux, sipas “RMC Sport”. Ish-ylli…

Liga 1 e Francës, derbi mes Lyon e Monaco

Liga 1 e Francës do të vazhdojë me xhiron e 10 të sezonit të ri 2021/22, ku do të kemi…

​Monaco-Nantes, ndeshja që hap kampionatin elitar francez

Pas pushimeve, Kampionatit Evropian Euro 2020, dhe Lojërave Olimpike “Tokio 2020”, futbolli në Top 5 ligat më të mira evropiane…

​Telekomi vazhdon të paguajë 1.9 milionë euro çdo vit Monaco Telekomit, kodi +377 i maskuar

Telekomi i Kosovës ende paguan nga 1.9 milionë euro në vit për shfrytëzim të kodit të Monakos, ndërkohë që duhen…

Monaco largon Morenon, ia beson stolin ish-trajnerit të Bayernit

Klubi i Monacos ka vendosur të largojë trajnerin Robert Moreno, i cili e drejtoi ekipin në vetëm 13 ndeshje, për…
error: