Moderna: Falë vaksinimit pandemia drejt fundit

​Pandemia e COVID-19 do të përfundojë brenda një viti, parashikoi Stéphane Bancel, kreu ekzekutiv i kompanisë bioteknologjike “Moderna”. I intervistuar…

Ndotësi i zbuluar në vaksinën Moderna mund të jetë grimcë metali

Ndotësi i gjetur në një ngarkesë të vaksinës Moderna të dorëzuar në Japoni ka të ngjarë të jetë grimcë metalike,…

Pfizer/BioNTech dhe Moderna rrisin çmimet e vaksinave për BE-në

Kompanitë Pfizer/BioNTech dhe Moderna rritën çmimet e vaksinës kundërCOVID-19 në marrëveshjen e fundit me Bashkimin Evropian (BE). Sipas Financial Times,…

Agjencia Evropiane e Barnave: Në korrik, vendimi për përdorimin e Moderna te fëmijët më të rritur

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi sot se pret të marrë një vendim muajin tjetër për përdorimin e vaksinës kundër…

Moderna investime për prodhimin e tre miliardë dozave të vaksinës në vitin 2022

Laboratori amerikan Moderna njoftoi sot se synon të investojë në linjat e prodhimit për të mundësuar prodhimin e tre miliardë…

Moderna fillon testimin e vaksinës së re antiCOVID-19

Moderna ka bërë të ditur sot se kishte dozuar pacientët e parë në një studim në fazën e hershme të…

Moderna shpërndan 100 milionë doza vaksine për SHBA deri në fund të marsit

Kompania farmaceutike Moderna është në rrugën e duhur për të shpërndarë 100 milionë doza të vaksinës COVID-19 në Shtetet e…

Agjencia Europiane e Barnave miraton vaksinën Moderna

Vaksina e firmës amerikane “Moderna” është arma më e re që do i shtohet arsenalit të Bashkimit Europian për të…

Moderna njofton mbi sulmin kibernetik: Rrezikohen dokumentet për vaksinën

Kompania Moderna njoftoi se disa dokumente në lidhje me paraqitjen e vaksinës së tyre kundër COVID-19 për aprovim u ekspozuan…