Ministri Çeku takohet me Lorik Canën, flasin për masovizimin e sportit në vend

Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport Hajrulla Çeku ka pritur sot në takim ish futbollistin e Kombëtares së Shqipërisë, Lorik…

​Federatat sportive do të rilicencohen, Çeku: Po vlerësojmë nëse ia vlen ndërtimi i stadiumit nacional

Rilicencimi i të gjitha federatave sportive në Kosovë do të jetë njëra nga punët kryesore që planifikon t’i bëjë Ministria…

Çeku bën bilancin e 2021-s: Rritëm buxhetin për trashëgiminë kulturore dhe sportin

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka mbajtur konferencën përmbyllëse ku ka bërë një përmbledhje të projekteve të…

Anulohet vendimi për blerjen e veprave të artit MKRS

Është anuluar procesin për vendimin për blerjen e veprave të artit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS). Në…

MKRS ndan 330 mijë euro për trajnimin e 400 nxënësve në skijim

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë 330 mijë euro për trajnimin e 400 nxënësve në sportin e skijimit.…

Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022, MKRS subvencionon sportistët kosovarë

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka ndarë në formë ndihme afërsisht 56 mijë euro për pjesëmarrjen e sportistëve…

MKRS mbështetet me afro 10 mijë euro Turneu Ndërkombëtar i Boksit “Adem Jashari”

Për edicionin 13-të të Turneut Ndërkombëtar të Boksit për Senior “Adem Jashari”, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka ndarë…

MKRS ndan 55 mijë euro për pjesëmarrjen e sportistëve kosovarë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin

Me qëllim të përgatitjes dhe pjesëmarrjes së sportistëve të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022, Ministria e Kulturës, Rinisë…

Ndërron jetë regjisorja Burbuqe Berisha

Ka ndërruar jetë regjisorja e filmit dhe teatrit Burbuqe Berisha. Për vdekjen e saj kanë njoftuar edhe nga Ministria e…

​Paralajmërohen sanksione ndaj aktiviteteve sportive ilegale të organizuara nga strukturat paralele serbe në Kosovë

Këshilli Kombëtar për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës dhe Dukurive Negative në Ngjarjet Sportive ka paralajëmruar sanksionet ndaj aktiviteteve sportive…