Dumoshi zotohet që do të themelojë Qendrën e Librit

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi priti sot në takim anëtarët e sapo emëruar të Këshillit të Librit.…

Koronavirusi prek edhe zyrtarët e MKRS-së

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit njofton opinionin publik se po respekton dhe zbaton masat e ndërmarra nga Qeveria e…

Palestra në Zahaq pritet të përfundojë këtë vit

Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi gjatë ditës se sotme do të qëndrojë në qytetin e Pejës, ku…

Pako emergjente për sport dhe kulturë, MKRS siguron mjetet prej 5 milionë eurosh

Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport ka siguruar mjetet për fondin prej 5 milionë eurosh, të cilat do të shpërndahen…

Në 2 vjetorin e vdekjes së tij, nderohet legjenda Fadil Vokrri

Sot janë bërë dy vite që nga vdekja e ish-kryetarit të Federatës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Me këtë…

Ministrja Dumoshi inspektoi investimet që MKRS-ja po bën në Prizren

Në vazhdën e vizitës në Prizren, sipas agjendës së paraparë, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka vizituar…

Dumoshi, vizitorja e parë në Galerinë Kombëtare të Kosovës, pas lehtësimit të masave të pandemisë

Ministrja Dumoshi vizitoi sot Galerinë Kombëtare të Kosovës me rastin e nisjes së aktivitetit të Galerisë, pas pandemisë. Ministrja u…

​Memorandum Mirëkuptimi ndërmjet MKRS-së, Manifesta-s dhe Qytetit të Prishtinës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Kosovës, përfaqësuar nga Ministrja Vlora Dumoshi dhe drejtoresha dhe Kryesuesja e Manifesta-s 14…

Nënshkruhet memorandumi, Gjilani do të bëhet me stadium të kategorisë së katërt

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në kuadër të plotësimit të infrastrukturës fizike sportive, po vazhdon me investimet e saj.…

​Dumoshi: Do t’i dërgojmë kërkesat e federatave sportive në Ministrinë e Shëndetësisë, presim përgjigje deri më datën 18 maj

Aktivitetet sportive, kulturore dhe artistike janë pezulluar tash e dy muaj për shkak të pandemisë së koronavirusit. Me lehtësimin e…
error: