Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Edhe FSShK reagon ndaj sulmit të mjekut në Istog

Të martën një mjek u sulmua në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) pasi kishte refuzuar që ta kontrollonte një…

OMK reagon për sulmin ndaj mjekut në Istog

Oda e Mjekëve të Kosovës (OMK) ka reaguar ndaj sulmit ndaj mjekut në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Istog.…

​Refuzoi ta kontrolloj pacienten pasi kishte përfunduar orarin, sulmohet mjeku në Istog

Një mjek në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) Istog gjatë së martës është sulmuar pasi që kishte refuzuar ta…

Mjeku gjerman vret pacientët me koronavirus

Dy pacientë me koronavirus në një spital gjerman vdiqën pasi një mjek dyshohet se administroi ilaçe që çoi ata në…

Mjeku i Maradonas jep lajmin e fundit mbi gjendjen shëndetësore të tij

Diego Armando Maradona po e vazhdon trajtimin e tij në spital pas operimit që pati para 5 ditësh në tru,…

Kumanovë, mjeku sulmon mjekun

Ndërsa mjekët vazhdimisht ankohen se janë të rrezikuar nga sulmet e pacientëve dhe familjarëve të tyre, ata tashmë ndjehen të…

Mjeku sulmohet në vendin e punës

Një mjek ka raportuar në Polici se deri sa ishte në vendin e punës, është sulmuar nga i dyshuari mashkull…

Vdes edhe një mjek nga COVID—19

Shkak i infektimit me COVID-19, mbrëmë ka vdekur Burim Krasniqi, specialist i Gjinekologjisë me Obstertikë. Krasniqi ishte edhe anëtar i…

Një muaj paraburgim për ish-ministrin e Shëndetësisë Numan Baliq

Është vendosur një muaj paraburgim për ish-ministrin e Shëndetësisë, Numan Baliq i cili në Spitalit të Pejës e sulmoi seksualisht…

Mjeku kinez: Zbulova se në Wuhan po fshihnin diçka – video

Këshilltari shëndetësor i qeverisë kineze, Zong Nanshan tha për CNN se rreziku i valës së dytë të infeksionit të virusit…
error: