Mjekët kanë zbuluar se sa shpesh duhet të kryeni një lëvizje të zorrëve

Edhe pse disa njerëz nuk kanë rehati kur flasin për zakonet e tyre, është e rëndësishme të informohen për shëndetin…

7 zakonet që sigurojnë “plakjen me stil”

Mjekët kohët e fundit kanë vënë në dukje se mënyra e jetesës – si stërvitja e rregullt ose një dietë…

​Manastarliu: Mjekët po bëjnë maksimumin për t’u kujdesur për familjen e lënduar nga shpërthimi në Velipojë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Orgerta Manastarliu thotë se mjekët dhe infermierët e repartit të Djegie-Plastikës në QSUT të…

Humbi foshnjën gjatë lindjes, vjehrri fajëson mjekët në Gjakovë

Gruaja nga Gjakova humbi foshnjën gjatë lindjes. Për këtë familjarët po akuzojnë stafin mjekësorë, meqë thonë se kjo ndodhi përshkak…

​Sot rinis vaksinimi në Kosovë

Pas arritjes së 4 mijë e 680 dozave të vaksinës Pfizer/Biontech kundërCOVID-19, sot do të vazhdojë vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë…

​ShSKUK dënon sulmin fizik ndaj stafit të Klinikës së Pulmologjisë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka reaguar ndaj sulmit të mjekut dhe infermieres në Klinikën e Pulmologjisë…

Peja pranon një mijë doza të vaksinës AstraZeneca, konsiderohen të mjaftueshme për mjekët

Edhe personeli shëndetësorë publik i Komunës së Pejës nga mëngjesi i sotëm kanë nisur vaksinimin kundër Covid-19. Një mijë dozat…

Ndahen mirënjohje për mjekët në pension dhe institucionet shëndetësore në Mitrovicë

Oda e Mjekëve të Kosovës (OMK) ka ndarë mirënjohje për mjekët në pension dhe për institucionet shëndetësore të  rajonit të…

Mjekët shqiptarë në Evropë: Vaksinohuni të mbroni veten dhe të tjerët

Mjekët shqiptarë që jetojnë dhe punojnë jashtë Shqipërisë, kanë ndarë një mesazh ndërgjegjësimi mbi procesin e vaksinimit kudo në botë.…

​Mjekët, infermierët dhe stafi mbështetës do të marrin paga shtesë për tre muaj

Qeveria në detyrë Republikës së Kosovës e drejtuar nga Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës…
error: