I sëmuri mendor ngacmon një grua në Prishtinë

Një femër në Prishtinë ka raportuar se një burrë ka hyrë në lokalin e saj dhe e ka ngacmuar. I…

Gjendet pa shenja jete një person në Istog

Një person është gjetur pa shenja jete në dhomën e tij në fshatin Llukavc i Begut në Istog. Policia ka…

E dhunoi fizikisht gruan me të cilën dikur bashkëjetonte, arrestohet dhunuesi

Është raportuar se një grua është dhunuar nga një burrë me të cilin më përpara kishte bashkëjetuar. Dhunuesi është arrestuar…

Arrestohet nënshtetasi holandez pasi sulmoi policët

Është arrestuar në Malishevë një person me nënshtetësi holandeze. Sipas policisë ai kishte urdhër arrest, por se gjatë arrestimit i…

90 pacientë me Covid po marrin trajtim mjekësor nëpër spitale e klinika në Kosovë

Nga raportimet e datës 1 gusht 2022, të klinikave të QKUK-së dhe  spitaleve të përgjithshme në trajtim mjekësor nga Covid-19…

Ushtroi dhunë ndaj babait të tij, arrestohet 48-vjeçari në Ferizaj

Një 48-vjeçar është arrestuar pasi që ai kishte ushtruar dhunë ndaj babait të tij, 70-vjeçar. Drejtoria e Policisë për Rajonin…