Mbahet Kongresi i 15-të i Federatës së Mjekëve Shqiptarë

Në Prishtinë sot u mbajt Kongresi i 15-të i Federatës së Mjekëve  Shqiptarë në Evropë (AMFE), në të cilin morën…

Tre mjekë pësojnë lëndime si pasojë e sulmit nga qentë endacakë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24-orëve të fundit janë sulmuar tre mjekë…

A kafshoni thonjtë tuaj? Dermatologët kanë 8 këshilla si ta ndaloni këtë zakon të dëmshëm

Sipas disa hulumtimeve, rreth 20 deri në 30 për qind e njerëzve kafshojnë thonjtë e tyre, shkruan Mind Body Green,…

Ndalohet një mjek nën dyshimet për keqpërdorim të pozitës

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit  në Policinë…

31 pacientë me oksigjenoterapi po trajtohen në Spitalin e Gjakovës

Në Spitalin e Gjakovës 54 pacientë të hospitalizuar po trajtohen për COVID-19, ku prej tyre 35 kanë rezultuar me COVID-19.…

Vdes edhe një mjek nga COVID-19

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka vdekur Internisti dhe  Nefrologu, Feti Hetemi nga komuna e Vitisë. Vdekja…

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 63 pacientë me COVID-19, 11 në gjendje të rëndë

63 pacientë me COVID-19 po trajtohen  në Spitalin e Pejës. Prej tyre 39 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi…

Kujdesi shëndetësor gjerman përfitoi nga imigrimi gjatë pandemisë

Gjermania është përballur me mungesë mjekësh për vite me radhë, kështu që Dhoma e Mjekësisë paralajmëroi vitin e kaluar se…

Mjekët japin detaje rreth vdekjes tragjike të 26-vjeçarit nga Gjilani

Një person nga Gjilani ka ndërruar jetë sot pasi kishte kërcyer në rrethana ende të panjohura nga kati i katërt…

Mjekët gjermanë protestojnë për mungesën e pajisjeve mbrojtëse

Mjekët gjermanë kanë vendosur të protestojnë pa veshje, për shkak të mungesës së maskave mbrojtëse dhe dorezave, duke treguar rritjen…