Mbyllen qendrat e votimit në Mitrovicë

Janë mbyllur me kohë pothuajse të gjitha qendrat e votimit në qytetin e Mitrovicës. Proces kryesisht i qetë ka përshkuar…

Arrestohen 10 persona për sulm në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka arrestuar 10 persona të përfshirë në një incident sot rreth orës 16:00, në rrugën “Mbretëresha Teutë”…

Një i plagosur në Mitrovicë, policia kap një të dyshuar

Një person është plagosur sot rreth orës 11:00 si pasojë e të shtënave me armë zjarri në rrugën “Dëshmorët e…

Mitrovicë, lëndohet një person derisa punonte në një objekt

Një person rreth 37-vjeçar është lënduar derisa po punonte në një objekt ndërtimi, ndërsa është dërguar menjëherë në spital për…

Tre të arrestuar për falsifikim të parave në Mitrovicë

Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit Mitrovicë, pas hetimeve paraprake, ka realizuar sot një operacion policor, i…

Në Mitrovicë sekuestrohen dy armë

Në 24 orët e fundit, në dy raste të ndara, njësitet  policore në kuadër Stacionit Policor Jugu në Mitrovicë kanë…

Plagoset një person në Mitrovicë

Një person është plagosur sot nën rrethana ende të panjohura nga arma e zjarrit në Mitrovicën Jugore. Sipas policisë rajonale,…

Nesër rifillojnë gërmimet në Kizhevak, gërmimet në Mitrovicë pa rezultat

Javën e kaluar në Mitrovicë rifilluan gërmimet te varrezat e besimtarëve myslimanë në afërsi të rrugës Mitrovicë-Zveçan, vend ky që…

Tre të lënduar pas një përleshje në Mitrovicë

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore, njëri prej tyre është therur me thikë, pas një përleshjeje fizike që ka ndodhur…

Vrasja e 23 vjeçarit në Mitrovicë, arrestohet edhe një person

Është arrestuar personi i dytë për vrasjen e 23 vjeçarit M.K. Policia e Kosovës për Rajonin e Mitrovicës nëpërmjet një…