Më 16 shtator protestohet në Mitrovicë për shkak të vdekjes së 19-vjeçares

Me iniciativë të prindërve të Betina Ymerit, e cila për shkak të kërcënimeve nga fejuari i saj kreu vetëvrasje, të…

Vetëvrasja e 19-vjeçares, arrestohet një i dyshuar në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Mitrovicë nën dyshimet se ka kryer veprën penale shtytje në vetëvrasje dhe…

Bllokohet rruga Mitrovicë-Zveçan për shkak të rrëshqitjes së dheut

Nga ora 10:00 e mëngjesit të sotëm rruga Mitrovicë-Zveçan është bllokuar për qarkullim të automjeteve. Branisllav Radoviq, zëdhënës i policisë…

Rinovimet për efiçiencë, inaugurohet renovimi i një prej ndërtesave në Mitrovicë

Një delegacion i MCC-së nga Uashingtoni, i kryesuar nga zëvendëspresidentja Alicia Mandaville ka vizituar sot në Mitrovicë një prej ndërtesave…

Një i mitur gjendet i vdekur në Vaganicë të Mitrovicës

Një i mitur është gjetur sot pa shenja jete në kanalin e “Ibër Lepencit” në Vaganicë të Mitrovicës. Lajmi për…

Lufta kundër narkotikëve, policia po zhvillon një operacion në Mitrovicë

Në vazhdën e parandalimit dhe luftimit të veprave penale në përgjithësi e në veçanti ndaj narkotikëve, Policia e Kosovës është…

Arrestohen dy të dyshuar për armëmbajtje pa leje në Mitrovicë

Policia e Kosovës në Mitrovicën e Jugut ka arrestuar sot dy persona të dyshuar për veprat penale armëmbajtje pa leje,…

Arrestohet një person i kërkuar me urdhëresë nga gjykata në Mitrovicë

Policia e Kosovës sot në Mitrovicën e Jugut, ka arrestuar një person të dyshuar për të cilin kishte urdhëresa aktive…

​Vritet një polic në Mitrovicë

Një polic ka mbetur i vrarë me armë zjarri sot paradite në fshatin Cernushë  të Mitrovicës, bëjnë të ditur burime…

I gjendet armë në veturë, arrestohet 54 vjeçari

Policia në Mitrovicë njofton se sot në rrugën “Kuvendi i Lezhë” është arrestuar një 54 vjeçar, pasi që në veturën…