Vdes një person në QKUK, Policia hap rastin për lëndim të rëndë trupor

Një person ka ndërruar jetë derisa ishte duke u trajtuar në QKUK. Sipas Policisë, ai ishte duke u trajtuar në…

​Policia kap në flagrancë hajdutët në Mitrovicë

Një rast i veprës penale “vjedhje e rëndë” është raportuar në orët e mbrëmjes të së enjtes në Stacionin Policor…

​Kadri Veseli mbërrin në Mitrovicë

Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka arritur rreth orës 14:00 në shtëpinë e prindërve të tij në Mitrovicë. Ai po…

Të varfër por të lumtur

Jetojnë në varfëri të skajshme e të margjinalizuar. Vazhdojnë të përballen me akses të kufizuar pothuajse në çdo aspekt të…

Sekuestron 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave në jug të Mitrovicës

Hetuesit e Policisë në jug të Mitrovicës në orët e pasdites së sotme kanë realizuar një bastisje në një banesë…

Rohde takon Ramën dhe Hamzën, diskutojnë për mundësitë e ndryshme ekonomike

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde ka vizituar kryetarët e rinj të Prishtinës dhe Mitrovicës duke i uruar të…

“Petrol Company” dorëzon çelësat e shtëpisë për familjen Hajzeraj nga Mitrovica

Vetëm pak muaj më parë, familja 11-anëtarëshe e Avdyl Hajzerajt nga Mitrovica jetonte në kushte të vështira. Pa kulm mbi…

Plaçkitet një barnatore në Mitrovicë

Dy persona nën kërcënimin e armës, kanë grabitur një shumë parash nga një barnatore dhe janë larguar nga vendi i…

Arrestohen pesë të dyshuar, konfiskohen mbi 9 kg marihuanë

Zyrtarë policorë të antidorgës kanë në disa shtëpi dhe objekte të  pesë personave në fshatrat Bec dhe Brovinë të Mitrovicës,…

​Arrestohen dy persona për përfshirje në prostitucion në Mitrovicë

Dy persona janë arrestuar për përfshirje në prostitucion në Mitrovicë. Policia ka bërë të ditur se peronat e dyshuar janë…