​Gjendet i vdekur një 55-vjeçar në vendin e punës në Mitrovicë

Është gjetur sot pa shenja jete një 55-vjeçar në Shupkovc të Mitrovicës. 55-vjeçari është gjetur pa shenja jete në vendin…

Arrestohen gjashtë persona të dyshuar për prostitucion në Mitrovicë

Një femër dhe pesë meshkuj janë arrestuar me dyshimin që janë marrë me prostitucion. Policia ka njoftuar se rasti ka…

Protestë në Mitrovicë: Thoni emrat e përdhunuesve dhe ngacmuesve seksualë

Me moton “Thoni emrat e përdhunuesve dhe ngacmuesve seksualë”, dhjetëra aktivistë të organizatës joqeveritare “Unë jam zani yt”, përfaqësues të…

Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim në Mitrovicë

Dy persona janë arrestuar në Mitrovicë me dyshimin e kryerjes së veprës penale “dhunim”. Drejtoria e Policisë në Mitrovicë kanë…

Zhduket një e mitur në Mitrovicë

Është zhdukur një e mitur në Mitrovicë. Babai i saj ka raportuar të hënën në polici për zhdukjen e së…

​Arrestohen katër persona në Mitrovicë, sekuestrohen para valuta të ndryshme

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Mitrovicë  pasi që gjatë kontrollit të automjeteve i’u janë gjetur mallra të…

Lëndohen katër persona në një aksident trafiku në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në segmentin rrugor fshati Nadakovc. Në këtë aksident që ndodhi mes…

Një i vdekur në aksidentin në rrugën Mitrovicë-Prishtinë

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot në orën 13:20 në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, segmenti rrugor fshati Kçiq, ku…

Kuvendi miraton kërkesën e KOSTT-it për rrymën në veri të Mitrovicës

Me 61 vota “për”, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rekomandimet e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me…

Një muaj paraburgim të dyshuarit për vrasjen në Tregun e Gjelbër në Mitrovicë

Ditën e djeshme në Mitrovicë ka ndodhur një vrasje në Tregun e Gjelbër të qytetit, ku si pasojë e një…