Pesë raste të reja me COVID, ja në cilat komuna

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar pesë rast të reja me COVID-19 nga 358 teste të kryera. Në këtë…

​Mitrovicë: Hidhen poshtë dyshimet për helmim nga uji

Dyshimet për helmimin e ujit në regjionin e Mitrovicës, që përfshinë komunat e Mitrovicës jug dhe veri, Skenderaj dhe Zvecan,…

Mitrovicë, në dy raste të ndryshme sekuestrohen tri armë zjarri

Njësitet policore në jug të Mitrovicës, gjatë natës, brenda një periudhe të shkurtër kohore në dy raste të ndryshme kanë…

​Kolona në rrugën Vushtrri-Stanovc, apelohet që të përdoren rrugët alternative

Në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, zona e Vushtrrisë, për shkak të punimeve në zgjerimin e rrugës në segmentin Vushtrri- Stanovc ditëve…

​Shpërthen bomba në një veturë në Suhudoll të Mitrovicës

Një bombë ka shpërthyer në një veturë në Suhudoll të Mitrovicës. Përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar. Bomba shpërthye…

Konfiskohen 1200 litra Coca Cola të kontrabanduara në Mitrovicë

Janë konfiskuar 1200 litra Coca Cola të kontrabanduara në regjionin e Mitrovicës. Nga Dogana e Kosovës janë treguar se mallrat…

​Rivarrosen sot eshtrat e 3 të zhdukurve të luftës

Pas 22 vitesh nga rrëmbimi dhe zhdukja e dhunshme nga forcat serbe, rivarrosen sot, Dibran (Ramë) Dibrani, Zeqir (Behram) Muja…

​Arrestohen dy persona për falsifikim dhe pastrim të parasë

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK) dhe në koordinim me Policinë e Kosovës, Drejtoria për Hetimin…

Shtatë vite nga heqja e barrikadës mbi urën në Mitrovicë

Barrikada mbi urën kryesore të Ibrit në Mitrovicë, e vendosur nga strukturat paralele serbe të veriut, është hequr përfundimisht më…

Plagoset me armë zjarri një person derisa peshkonte në lumin Ibër

Një person është plagosur me armë zjarri në Mitrovicë dhe ndodhet në spital, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Sipas…