Mitrovica do të bëhet me shtëpi të xhudos (FOTO)

Federata e Xhudos e Kosovës përmes një komunikate në faqen zyrtare e ka konfirmuar se Kuvendi Komunal i Mitrovicës ka…

​Mitrovica shton investimet në shëndetësi, synohet edhe fuqizimi i shërbimit mjekësor shtëpiak

Drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë në Mitrovicë, Fahri Shabani, ka thënë se në këto tre vitet e fundit është investuar…

​Nis ndërtimi i QMF-së në “Iliridë” të Mitrovicës

Sot është vendosur gurthemeli i ndërtimit të Qendrës së Mjekësisë Familjare në lagjen “Ilirida” të Mitrovicës, e cila do të…

​Mitrovicë, i mituri plagos një të mitur tjetër me armë zjarri

Një i mitur aksidentalisht ka plagosur me armë zjarri një të mitur tjetër. Kjo ngjarje ka ndodhur në Mitrovicë. Policia…

Mërgimtarët duan herën tjetër ta gjejnë Mitrovicën e bashkuar

Bashkatdhetarët mitrovicas të cilët po shijojnë ditët e fundit të pushimeve në vendlindjen e tyre, shprehen të kënaqur me ndryshimet…

​Arrestohet 43-vjeçari në Mitrovicë, dyshohet për vrasje

Pasditen e së shtunës në rrugën e UÇK-së në Mitrovicë është gjetur një person pa shenja jete. Policia e identifikoi…

​Situata me zjarret në Mitrovicë, komandanti i Zjarrfikësve: Qytetarët të bëjnë kujdes

Situata me zjarret në komunën e Mitrovicës gjatë këtyre ditëve me temperatura të larta vlerësohet e menaxhueshme dhe nën kontroll.…

“Televizor në protestë”, punonjësit serbë nënshkruhen sërish në listën e evidencës në Zveçan

Një televizor sapo ka arritur në Zveçan për protestuesit serbë të cilët ende po qëndrojnë para objektit komunal, raporton KosovaPress.…

Flamuri i Kosovës në objektin e Komunës në veri të Mitrovicës

Flamuri i Kosovës është vendosur në objektin e Komunës në Mitrovicë të Veriut, ku po betohet kryetari i ri, Erden…

Sot betohet kryetari i ri në veri të Mitrovicës

Sot fillon betimi i kryetarëve të rinj të katër komunat në veri të vendit. I pari që do të betohet…