Raporton për një shpërthim në veri por del se ishte i dehur

Një person derisa punonte si sigurim fizik ka raportuar se kishte dëgjuar një shpërthim në veri të Mitrovicës, megjithatë pas…

Shqiptarë e serbë të Mitrovicës presin ndryshime pozitive nga zgjedhjet e sotme

Qytetarët e Mitrovicës Jugore dhe Veriore janë shprehur optimistë sa i përket ndryshimeve që do të sjellin zgjedhjet e jashtëzakonshme…

​Votimi i personave me COVID, KQZ me 200 ekipe mobile në tërë vendin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke bërë përgatitjet për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. 200 ekipe mobile do të…

Prokuroria fillon grumbullimin e informatave për vaksinat antiCOVID-19 në Veri të Kosovës

Tashmë Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të nis hetimet për grumbullimin e informatave rreth…

Kurti: Zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut konfirmojnë rritjen e madhe të VV-së

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka mbajtur një takim virtual me drejtorin e Global Europe Program, në kuadër të…

​KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës dhe…

​Asnjë ankesë për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut në PZAP

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhjet e së dielës për kryetar të komunës së Podujevës dhe asaj të Mitrovicës Veriore, nuk…

Osmani deklarohet për zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani është deklaruar për zgjedhjet e jashtëzakonshme që u mbajtën të dielën në komunë e Podujevës…

Zgjedhjet në Mitrovicën Veriore pa probleme, po hetohet një rast i fotografimit të fletëvotimeve

Procesi zgjedhor në Mitrovicën e Veriut ka nisur me kohë dhe gjithçka ka kaluar pa probleme, me përjashtim të një…

Cakolli thotë se s’ka parregullsi që cenojnë integritetin zgjedhor në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

Në komunën e Podujevës dhe atë Mitrovicës së Veriut deri më tani nuk janë evidentuar parregullsi që mund të cenojnë…