​Gjenden mallra të kontrabanduara në një depo në Mitrovicë të veriut

Mallra të kontrabanduara janë gjetur në një depo në Mitrovicë të veriut. Dogana e Kosovës ka njoftuar se mes mallrash…

​Bashkimi i partive politike shqiptare në Mitrovicën e Veriut pritet të rrisë ndikimin e tyre në asamble

Partitë politike shqiptare kanë vendosur që në zgjedhjet lokale të 17 tetorit të garojnë së bashku në Mitrovicën e Veriut,…

VV, PDK, LDK, AAK, AKR dhe VAKAT bëhen bashkë, pritet ta zyrtarizojnë listën e përbashkët për Mitrovicën e veriut

Ish-kandidati për kryetar të Vetëvendosjes për Mitrovicë të Veriut, Erden Atiq thotë se është arritur një marrëveshje për bashkimin e…

Raporton për një shpërthim në veri por del se ishte i dehur

Një person derisa punonte si sigurim fizik ka raportuar se kishte dëgjuar një shpërthim në veri të Mitrovicës, megjithatë pas…

Shqiptarë e serbë të Mitrovicës presin ndryshime pozitive nga zgjedhjet e sotme

Qytetarët e Mitrovicës Jugore dhe Veriore janë shprehur optimistë sa i përket ndryshimeve që do të sjellin zgjedhjet e jashtëzakonshme…

​Votimi i personave me COVID, KQZ me 200 ekipe mobile në tërë vendin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke bërë përgatitjet për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. 200 ekipe mobile do të…

Prokuroria fillon grumbullimin e informatave për vaksinat antiCOVID-19 në Veri të Kosovës

Tashmë Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të nis hetimet për grumbullimin e informatave rreth…

Kurti: Zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut konfirmojnë rritjen e madhe të VV-së

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka mbajtur një takim virtual me drejtorin e Global Europe Program, në kuadër të…

​KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës dhe…

​Asnjë ankesë për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut në PZAP

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhjet e së dielës për kryetar të komunës së Podujevës dhe asaj të Mitrovicës Veriore, nuk…
error: