Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se Asociacioni i një grupi të ndarë nuk…

Misioni në Hënë i Emirateve të Bashkuara Arabe u nis me sukses

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) thanë të dielën se roveri i tyre për të eksploruar Hënën u lëshua me sukses.…

Ngjarjet e datës 7 dhjetor

Komisioni Ad-Hoc për Reformën Zgjedhore në Kosovë mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, ora 09:00) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve…

Misioni i Emirateve të Bashkuara Arabe në Hënë u shty edhe një herë

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) shtynë të enjten lëshimin e roverit të tyre për të eksploruar hënën për herë të…

OKB-ja nis hetime për shtypjen e protestuesve nga regjimi në Iran

Organi më i lartë i Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut vendosi të enjten të nisë një mision…

Fillon stërvitja fushore “Ujku i Nëntorit”

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se datat 18-29 Nëntor 2022, do të ketë lëvizje të trupave dhe makinerisë së FSK-së…

Shënohet Dita Ndërkombëtare për Lirinë e Informimit me moton “Tash më lehtë”

Agjencia për Informim dhe Privatësi (AIP), me moton “Tash më lehtë” ka nisur shënimin e Ditës Ndërkombëtare për Lirinë e…