Sot në Bruksel mbahet takimi i parë Kurti-Vuçiq

Sot do të mbahet takimi i shumëpritur në Bruksel në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të…

Bislimi raporton për takimet në Bruksel: Nuk ka pasur dialog, vetëm informacion nga Lajçak

Me debate dhe përplasje është përcjellë raportimi i zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi në Komisionin për Punë të Jashtme dhe…

Lajçak uron Osmanin: Mezi pres të bashkëpunoj me ju

Emisari special i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak ka uruar Vjosa Osmanin me rastin e zgjedhjes në krye të shtetit…

Lajçak njofton ambasadorët e BE-së për vizitën e tij në Ballkanin Perëndimor

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka informuar sot ambasadorët e BE-së në Komitetin Politik dhe të…

Lajçak thotë se dialogu solli marrëveshje të rëndësishme për Kosovën dhe Serbinë

Sot janë mbushur dhjetë vjet nga fillimi i dialogut teknik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Emisari…

Lajçak: Pres takimin Kurti-Vuçiq para verës

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak ka thënë se ai pret që procesi i dialogut të vazhdojë…

Lajçak: Integrimi evropian i Malit të Zi është në interes të përbashkët

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor Mirosllav Lajçak tha sot në…

Lajçak: BE nuk e mbështet status quo-n

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak deklaroi sonte në Beograd, se Bashkimi Evropian pret nga Prishtina dhe…

Tepihu i kuq për Lajçakun

Një grup aktivistësh kanë renditur sot dokumentet mbi një tepih të kuq para hyrjes së Zyrës së Bashkimit Evropian në…

Lajçak: Harta më është dhënë nga institucionet e BE-së

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, pas takimit me ushtruesen e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka…
error: