Lajçak takohet edhe me Veselin

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka arritur në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës…

Lajçak takohet me Kurtin

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin…

Nis takimi i Thaçit me Lajçak

Tashmë në zyrën e presidencës ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit…

Lajçak sot takohet me Thaçin dhe liderët e partive politike

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbisë, Mirosllav Lajçak do të qëndrojë në Kosovë për një vizitë treditore…

Asociacioni bllokon dialogun, çka do t’i kërkojë Lajçak Kosovës

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbisë, Mirosllav Lajçak do të qëndrojë në Kosovë për një vizitë treditore…

Lajçak do të takohet me të gjithë liderët politikë

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të vijë sot në Kosovë. Lajçak do të qëndroj…

Lajçak sot takohet me Hotin

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti do të presë sot në takim emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav…

Lajçak: Dialogu Kosovë-Serbi është i ndërlidhur me të ardhmen e tyre evropiane

Emisari special i BE-së Miroslav Lajçak, ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi është qartë i ndërlidhur me të ardhmen e tyre.…

Lajçak raporton te ministrat e Jashtëm të BE-së rreth dialogut Kosovë-Serbi

Dialogu Kosovë-Serbi do të jetë një nga pikat që do të diskutohet sot në takimin e ministrave të Jashtëm të…