Bugajski-Lajcakut: Beogradi dhe Moska po ju marrin për budallenj

Njohësi i çështjeve të Ballkanit, Janusz Bugajski i ka reaguar emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, i cili…

Lajçak takon kryekëshilltarët diplomatikë, diskutojnë për normalizimin e situatës në veri

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar të hënën me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel…

Lajçak: Në ditët në vijim do të fokusohem plotësisht në gjetjen e një rruge përpara

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se në ditët në vijim do të fokusohet në…

Lajçak: Vrasësit e policit në veri të dalin para drejtësisë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dënuar fuqishëm sulmin e tmerrshëm kundër Policisë së Kosovës…

Begaj takon Lajçakun: Shqipëria e vendosur për deeskalimin e situatës Kosovë – Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), në Javën e Debatit…

Osmani takon Lajçakun: Suksesi i dialogut është i lidhur edhe me heqjen e masave të BE-së

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Në Nju Jork, ata…

​Konjufca arsyeton Kurtin: Lajçak po kryen punën në mënyrë të papërgjegjshme

Kryeparlamentari Glauk Konjufca deklaroi se çelësi për avancimin e dialogut është asociacioni bashkë me njohjen. Sipas tij, është në përgjegjësinë…

DASH: Lajçak, përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerësoi të hënën ato që i quajti përpjekje të palodhura të Përfaqësuesit të Posaçëm të Bashkimit…

​Sot në Bruksel, takimi i nivelit të lartë Kurti-Vuçiq

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq sot (e enjte) do të kenë takime bilaterale me kryediplomatin…

Bislimi dhe Lajçak në Bruksel, diskutojnë për takimin e nivelit të lartë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se ka zhvilluar takim me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, në…