Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kurti takohet me Lajçak: Dialogu të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit në Bruksel është takuar edhe me të ngarkuarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Përmes…

Lajçak takohet me Vuçiq

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak ka bërë të ditur se është takuar sot në Bruksel me…

Lajçak letër Kurtit: Shpresoj të punojmë së bashku drejt një marrëveshje gjithëpërfshirëse

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër urim nga Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi,…

Lajçak telefonon Kurtin, e uron për postin e Kryeministrit

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin, Albin Kurti me rastin…

Ambasadori britanik: Dialogu të jetë mirë i përgatitur dhe me parime

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuara në Kosovë, Nicholas Abbott ka vlerësuar vizitën treditore të Miroslav Lajçak. Për vizitën e të…

Lajçak: Dialogu i rëndësishëm për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i Posaçёm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pasi ka përfunduar vizitën treditore në Kosovë thotë t’i…

Pas vizitës në Kosovë, Lajçak viziton Beogradin: Dialogu do të vazhdojë

Përfaqësuesi i Posaçёm i BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak,ka përfunduar sot…

Orlando: Është bukur të dëgjosh nga Miroslav Lajçak se kishte takime shumë konstruktive në Kosovë

I ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka qëndruar tre ditë në Prishtinë ku ka takuar të…

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

​Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, i shoqëruar nga zëvendësi i tij, Dalibor Jevtiq, u takuan me emisarin special të…

Lajçak: Falënderova Hotin për bashkëpunimin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak postoi në Twitter rreth takimit me kryeministrin në…
error: