​Kurti: Ata që po kërkojnë Asociacion një etnik të tregojnë ku gaboi Ahtisari

Për normalizim të marrëdhënieve dhe paqe afatgjatë nevojitet njohja reciproke në qendër dhe jo Asociacioni në qendër, ka deklaruar kryeministri…

Escobar dhe Lajçak nesër paradite në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak,…

​Nis takimi i Kurtit me Lajçak dhe këshilltarët e Scholz dhe Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe…

Bugajski e pyet Lajçkakun: Kur do të takoheni me përfaqësuesit shqiptarë në Serbi?

Njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Janusz Bugajski me anë të një reagimi publik e ka pyetur të dërguarin special…

​Emisarët euro-amerikan nga veriu: 1 shtatori do të jetë ditë normale

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë përfunduar…