​Daku njofton largimin nga Ballkani dhe zbulon skuadrën e re

Top sulmuesi i Superligës së Kosovës Mirlind Daku i cili ishte edhe golashënuesi më i mirë për edicionin 2020/21 me…

Daku në datëlindjen e babait të tij: Je motivi dhe “tifozi” më i madh i imi

Sulmuesi i Ballkanit Mirlind Daku përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook” ka uruar babain e tij me…

Daku thyen heshtjen: E kam merituar ftesën në kombëtare

Sulmuesi i skuadrës së Ballkanit Mirlind Daku ka thyer heshtjen pasi nuk mori ftesë për grupim me Kombëtaren e Kosovës…

Top-5 golashënuesit e Superligës së Kosovës, Daku i pakapshëm

Superliga e Kosovës ka arritur tashmë deri në xhiron e 26 të saj dhe lufta për titullin kampion vazhdon të…

Shpallet formacioni më i mirë i Superligës së Kosovës për vitin 2020

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për sportistët më të mirë të vitit 2020…

Challendes fton Dakun, reagon FC Ballkani

Mirlind Daku është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme tek skuadra e tij FC Ballkani të cilën po e…

Humbja befasuese nga Trepça 89’, reagon Mirlind Daku

Ballkani ka pësuar humbjen e parë në këtë edicion të Superligës së Kosovës duke u mposhtur nga Trepça 89’ me…
error: